Majitelé nemovitostí

TIP dorovná nebo navýší JAKOUKOLI legitimní písemnou nabídku, kterou jste obdrželi za převzetí Vašeho současného pronájmu nemovitosti pro infrastrukturu mobilních sítí!

Proč se majitelé nemovitostí rozhodnou prodat pronájem své nemovitosti společnosti TIP?

Majitelé nemovitostí prodávají svůj pronájem nemovitosti pro infrastrukturu mobilních sítí společnosti TIP ze dvou důvodů, (1) aby minimalizovali riziko a (2) maximalizovali návratnost. Shlédněte prosím následující video nebo si přečtěte krátký text (s odkazy na další podrobnosti):

Minimalizujte riziko:  pronájmy nemovitostí pro infrastrukturu mobilních sítí se liší od ostatních typů pronájmů komerčních nemovitostí jedním důležitým způsobem: na rozdíl od “běžných” pronájmů komerčních nemovitostí mohou nájemci (tj. mobilní operátor nebo infrastrukturní společnost) ukončit pronájem nemovitosti s velmi krátkou výpovědní lhůtou (obvykle 30-90 dní).  Pokuste se vyjednat takové ustanovení pro ukončení nájmu, při pronájmu jiné komerční nemovitosti!

Nejen, že mobilní operátoři a infrastrukturní společnosti mohou ukončit s velmi krátkou výpovědní lhůtou, ale mohou tak učinit z mnoha různých důvodů.  I vy byste chtěli tento druh flexibility, pokud byste provozovali neustále se měnící síť pokrývající tisíce (a ve větších zemích desítky tisíc) vysílačů.

Maximalizujeme návratnost: ačkoli nájemné, které obdržíte, je atraktivním zdrojem průběžného peněžního toku, majitelé nemovitostí nad ním opravdu nemají kontrolu.  V průběhu času se peněžní tok může zastavit, pokud se mobilní operátor nebo infrastrukturní společnost rozhodne nájem ukončit.  A pokud ne, mobilní operátoři a infrastrukturní společnosti často usilují o snížení nájemného, nebo ruší inflační doložky.  V nejlepším případě právě nájemné drží krok s inflací.

To je důvod, proč se desítky tisíc majitelů nemovitostí po celém světě rozhodly převzít kontrolu nad hodnotou svých pronájmů.  Rozhodli se “vyplatit” ze svého pronájmu:

  • Snižte energetickou náročnost budovy:  mnoho našich klientů využívá jednorázovou výplatu k investici do zateplení budovy, nových oken nebo do solárních panelů. Takto jednak dosáhnou značných úspor za vytápění a spotřebu energií, či dokonce přebytečnou energii prodávají mobilním operátorům na provoz jejich zařízení instalovaných na budově.
  • Reinvestujte do:  svého podnikání: mnoha pronajímatelům nemovitostí se nelíbí, že mobilní operátoři a infrastrukturní společnosti mohou kdykoliv skončit, a jsou přesvědčeni, že na rozdíl od jejich pronájmu, míra návratnosti jejich podnikání převýší inflaci.  Proč udržovat svůj kapitál svázaný v nejistém budoucím nájemném, pokud místo toho můžete rozšířit své podnikání?
  • Odchod do důchodu:  někteří majitelé nemovitostí chtějí odejít do důchodu dříve.  Jednou z možností, jak to udělat, je prodat svůj pronájem.  Také proto, že jejich pronájem má nízkou a nejistou míru návratnosti, dávají přednost reinvestování náhrady obdržené od TIP do akcií nebo dluhopisů, které nabízejí větší výnosy i jistotu.
  • Kupte nemovitostněkteří pronajímatelé používají náhradu získanou od TIP k investicím do nemovitostí.  Tímto způsobem dosahují tří výhod.  Za prvé, převzali kontrolu nad budoucím peněžním tokem, který se může nebo nemusí uskutečnit (protože pronájmy lze snadno ukončit).  Za druhé, nakoupili aktivum, jehož hodnota může růst vyšším tempem než pouhá inflace.  A za třetí, urychlují své výnosy, protože často kombinují výplatu TIP (vlastní kapitál) s hypotékou s nízkou sazbou (úvěr).  Vlastnit nemovitosti kdekoliv na světě byl vždy způsob, jak budovat bohatství.  To nelze říci o pronájmu nemovitosti mobilnímu operátorovi nebo infrastrukturní společnosti.
  • Splaťte úvěr: někteří pronajímatelé používají paušální částku získanou od TIP na splacení úvěru.  Revolvingový úvěr (jako kreditní karty či kontokorent) zpravidla nese úrokovou sazbu, která daleko převyšuje inflaci.  Vzhledem k tomu, že nájemné za prodejní místa eskaluje nanejvýš inflací (a může být dokonce sníženo), splácení dluhu s vysokou sazbou je jistým způsobem, jak ušetřit peníze.  Někteří pronajímatelé však také využili svoji náhradu od TIP, aby splatili zbývající hypotéku na svůj majetek.  Prostě chtěli být úplně bez dluhů.  Myslíme si, že je to chytrý tah.
  • Další důvody: někteří vlastníci nemovitostí nejsou čistě finančně motivováni.  Možná budou chtít pomoci poslat své děti nebo vnoučata na vysokou školu.  Možná budou chtít jet na dlouhou zahraniční cestu, dokud ještě mohou.  Mohou si chtít koupit nové auto, karavan nebo loď.  Ať už jsou vaše cíle jakékoli, přátelští a zkušení profesionálové v TIP vám rádi pomohou je dosáhnout.    
%d bloggers like this: